23.03.2022 Chwałowice

W dniu 23.03.2022r. grupa ,,Sokołów” i sympatyków wycieczek rowerowych wyruszyła na trasę rajdu z Niedobczyc przez Popielów, Radziejów, Chwałowice (gdzie w parku przy Domu Kultury zrobiliśmy krótki odpoczynek i zwiedziliśmy niedawno oddanym do użytku ,,Ogród Społeczny”, poniżej kilka słów na jego temat:

“KULTURALNY OGRÓD”

W Parku Górnika powstał pierwszy w Rybniku ogród społeczny. Ogród jest promocją dobrego designu, powstającego przy współpracy z użytkownikami. Zakłada zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni publicznej, ponieważ w całości opiera się na działaniach oddolnych i konsultacjach. Przestrzeń publiczna traktowana jest jako własność mieszkańców.

Ten Ogród to projekt, który ma udowodnić, że wspólnymi siłami można zbudować przestrzeń, czyli otwarty ogród społeczny dla mieszkańców, którzy będą mogli tam wypoczywać, spotykać się i sami decydować o otaczającej ich przestrzeni.W ogrodzie odbywają się koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania edukacyjne i ekologiczne.
 Następnie po uzyskaniu pieczątek do książeczek KOT i zrobieniu pamiątkowej fotki, dziękuję z tego miejsca miłej pani, pracownicy Domu Kultury w Chwałowicach za jej wykonanie, wróciliśmy do Niedobczyc, gdzie kolega Janusz wraz z małżonką Anią ugościli uczestników rajdu specjałami przygotowanymi na tą okazję. Cudowna wiosenna pogoda sprzyjała rozmowom, żartom i planowaniu kolejnych rajdów i wycieczek rowerowych.