18.06.2021 Podsumowanie 2020 roku

Bardzo nietypowo bo w piątek i późno ponieważ dopiero w czerwcu w Rydułtowskim Centrum Kultury “Feniks” dokonaliśmy podsumowania sezonu 2020.

XXXIII Sezon – podsumowanie

Rok 2020 rozpoczęliśmy tradycyjnie od XXI już rajdu noworocznego, tym razem po raz pierwszy z metą w Krzyżkowicach u koleżanki Beaty. Następnie w lutym 5 naszych przodowników uczestniczyło w spotkaniu działaczy kolarskich PTTK województwa śląskiego w Sułkowicach. Również w lutym rozpoczął się kurs przodowników turystyki kolarskiej, a dokończony został we wrześniu. Ukończyły go pomyślnie trzy osoby: Mirosława Oleś, Wojciech Mleczko i Przemysław Bańczyk. Od 1 marca wprowadziliśmy nową odznakę krajoznawczą „Patronackie Kolonie i Osiedla Robotnicze Śląska”. Jej pomysłodawcą i twórcą jest kolega Jerzy. W marcu zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepiej pracujący klub, komisję w Polsce, w którym zdobyliśmy 2 miejsce. Później niestety była pandemia i wszelkie związane z nią obostrzenia oraz odwołania imprez kolarskich zarówno naszych, regionalnych i ogólnopolskich. Dopiero ostatni dzień maja odbył się „Rajd Sekretarza” w strugach padającego deszczu. Począwszy od czerwca ruszyły nasze wyjazdy z terminarza. Zorganizowaliśmy kilka wyjazdów w celu realizacji zadania doraźnego, którym w 2020 roku było odwiedzanie obiektów z logo PTTK. W sumie odwiedziliśmy 27 takich obiektów. Dzięki koledze Jurkowi aż 18 osób zdobyło cztery stopnie naszej nowej odznaki „Patronackie Kolonie i Osiedla Robotnicze Śląska”. Odbyło się 15 imprez „Sokoła” w tym dwie regionalne „Maraton Sokoła” i „Zakończenie Sezonu”. Zorganizowaliśmy również kilka wycieczek tematycznych związanych z odwiedzaniem leśniczówek i krzyży pokutnych. Kolega Michał ukończył i zdobył odznakę Dużego Rajdu Dookoła Polski. W drugiej połowie sierpnia w miejsce wycieczki autokarowej odbyła się wycieczka samochodowa po Gorczańskim i Babiogórskim Parku Narodowym. Pod koniec września otrzymaliśmy Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki. W środę 25 listopada pożegnaliśmy naszego najstarszego członka, kolegę Adolfa Gwoździk zmarłego w wieku 91 lat w dniu 18.11. Podsumowując w 2020 roku odbyło się 75 wycieczek, w tym 5 wielodniowych, w których uczestniczyły 794 osoby. Zdobyliśmy 35 odznak kolarskich i ok. 160 odznak ogólnopolskich oraz ok. 200 regionalnych.

Dziękujemy bardzo za przybycie Burmistrz Radlina pani Barbarze Magiera, która osobiście wręczyła puchar i wyróżnienia dla najaktywniejszych kolarzy Sokoła w 2020 roku.