19.10.2019 VI Rajd Pamięci Sokołów

 W sobotę 19 października 2019 r. przy sprzyjającej pogodzie 14 członków KTK SOKÓŁ wyruszyło z wodzisławskiego rynku aby dotrzeć do 10-ciu grobów zmarłych kolegów i koleżanek z klubu. Na cmentarzach w Wodzisławiu Śląskim Centrum, w Jedłowniku, w Radlinie II, w Radlinie – Biertułtowach, w Rybniku Popielowie oraz w Rybniku Niedobczycach przy grobach zmarłych kolegów i koleżanek zapalono znicze, odmówiono modlitwy w ich intencji oraz przedstawiono po krótce ich charakterystykę.

Żal, że tak wcześnie odeszli na niebieski szlak rowerowy. Cześć ich pamięci. Niech odpoczywają w pokoju.

Podziękowanie dla wszystkich uczestników tego rajdu pamięci, za wspólną modlitwę i zapalone znicze a także żonie zmarłego Alfreda za obecność przy jego grobie.

PS. Rajd Pamięci przy tak pięknej pogodzie, po oficjalnym już zakończeniu sezonu kolarskiego skłaniał do wspomnień z rajdów niedawnych ale również tych z przed kilku a nawet z przed lat kilkunastu z udziałem zmarłych kolegów. Chwilę wspomnień umożliwił uczestnikom rajdu pamięci nasz kolega Janusz goszcząc uczestników rajdu na swoim ogródku działkowym. Składamy mu za to wielkie dzięki.

Komandor rajdu – Jerzy Gawliczek.