21.04.2018 XII Rajd Zbieramy Surowce Wtórne

W trzecią sobotę kwietnia przy wspaniałej słonecznej pogodzie zebrało się około 30 turystów rowerowych chętnych do wyjazdu na trasę ok 13 km. Podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy przez Obszary, Radlin II, Głożyny do Radlina do Parku za Górniczą Strzechą na metę XII Rajdu Zbieramy Surowce Wtórne.

Na mecie każdy z uczestników w ramach wpisowego otrzymał znaczek button, słodki i płynny poczęstunek oraz kiełbasę do samodzielnego upieczenia na rozpalonym ognisku. Przeprowadzony został również konkurs ważenia przywiezionych przez uczestników surowców wtórnych. Wyniki wyglądały następująco :

  1. Garbas Jerzy, 2. Treszczyński Jarosław, 3. Kopystyński Zygmunt, 4. Krzemień Kamil, 5. Mazur Alfred, 6. Głowacki Ryszard, 7. Kołek Robert, 8. Stolarz Jan, 9. Grobelny Paulina, 10. Grobelny Martyna. Zwycięzca miał prawie 40 kg , a na statuetkę za 10 miejsce trzeba było mieć prawie 7 kg. Sprzedane surowce tradycyjnie zasilą budżet przyszłorocznego rajdu. Podczas trwania rajdu przyjęliśmy do naszego oddziału PTTK dwie nowe osoby Widenka Julia i Mleczko Wojciech którym zostały wręczone legitymacje członkowskie. W rajdzie wzięło udział 47 osób. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam za rok!