14.04.2018 Piekary Śląskie – Mysłowice

W sobotni wiosenno – letni dzień w siedmioosobowym składzie udaliśmy się samochodami do Piekar Śląskich. Tutaj dołączył do nas kolega Krzysiu z Siemianowic Śląskich pełniąc okazyjnie rolę przewodnika po regionie.

Poza miejscami pamięci i upamiętniającymi na trasie przez Bytom, Chorzów, Świętochłowice, Katowice Centrum i Nikiszowiec, Mysłowice, Sosnowiec, Siemianowice odwiedziliśmy również do różnych odznak – pomniki obowiązkowe i nieobowiązkowe, muzea, kościoły, nowe obiekty na szlaku zabytków techniki oraz kąpielisko w Siemianowicach Śląskich zaliczane do odznaki „Polskie NAJ”. Przebyte 82 km trasy minęły we wspaniałej atmosferze przy wspaniałej pogodzie bez żadnego defektu i przykrych zdarzeń. Dodatkowym wydarzeniem było wręczenie koledze Krzyśkowi podziękowania w formie dyplomu oraz statuetki za kilkuletnią współpracę przy realizacji tematu „Miejsca pamięci ofiar górniczego stanu” oraz „Św. Barbary”.

Dziękuję kierowcom Bogdanowi i Markowi za dyspozycję swoich samochodów a wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, zdyscyplinowanie oraz za bezpieczną jazdę.

Prowadzący rajd: Przodownik turystyki kolarskiej – Jerzy Gawliczek.