4.05.2019 VI Rajd Kwitnące Sady i Ogrody

Sobota 4 maja, pogoda – mimo wielkich obaw – jest łaskawa dla rowerzystów. W ponad 20-sto osobowym składzie ruszamy na 18 km trasę dzisiejszego rajdu. Z kwitnących drzew widzimy jeszcze magnolie, lilaki czyli bzy oraz kasztanowce. Na prywatnych posesjach widać było pięknie kwitnące tulipany, konwalie i inne kwiatowe różności.

Na trasie odwiedziliśmy szkółkę drzew i krzewów ozdobnych Joanny i Krzysztofa Ryszka w Wodzisławiu Śląskim gdzie właściciele miło nas przyjęli i zapoznali ze swoją ofertą oraz z okazami drzewnymi i kwiatowymi na ich prywatnej posesji. Otrzymaliśmy w prezencie dwie sadzonki pięknych iglaków. Sadzonki te stanowiły nagrody w mini konkursie przyrodniczym na mecie rajdu. Meta rajdu była na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim gdzie uczestnicy mogli się częstować ciastami (własnej produkcji organizatora), napojami oraz kiełbaską pieczoną na ognisku.

Należy podziękować: wszystkim uczestnikom rajdu za obecność i bezpieczną jazdę, kierownictwu MOSiR za udostępnienie i przygotowanie terenu piknikowego, kol. Marysi, Jankowi oraz Zygmuntowi za nieodzowną pomoc w realizacji pikniku przy ognisku, kol. Bogdanowi za poczęstunek słodkościami pozostałymi po rajdzie „Zbieramy surowce wtórne”.

Prowadzący rajd – Jerzy Gawliczek