26.11.2017 Radlińskie Spotkania z Kulturą

26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się kolejna edycja Radlińskich Spotkań z Kulturą. W trakcie uroczystej gali zostały wręczone wyróżnienia burmistrza Radlina Quality.

Nagrody ustanowione z inicjatywy Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego, doceniają osoby i instytucje, które swoją działalnością i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju oraz promocji miasta. – Miasto tworzy cała infrastruktura, ale przede wszystkim ludzie. To ogromna przyjemność, właśnie pod koniec roku spotkać się i mieć okazję nagrodzić tych, którzy są naszymi najlepszymi ambasadorami – mówiła burmistrz Barbara Magiera. Tegorocznymi laureatami nagrody zostali, Komisja Turystyki Kolarskiej Sokół Radlin, Janusz Majewski oraz Harcerski Krąg Seniora Skaut.

Żółto-zieloni rozsławiają Radlin

Początki działalności radlińskiego “Sokoła” sięgają 1987 r. Wtedy część kolarzy, działających do dzisiaj, spotykała się w ramach zebrań Komisji Turystyki Kolarskiej przy Oddziale PTTK w Wodzisławiu Śl. Głównym celem “Sokoła” jest organizacja turystyki kolarskiej w Radlinie. Polega ona na organizacji m.in. rajdów, imprez masowych czy wytyczania ścieżek rowerowych. Zwiedzili na rowerach m.in. Węgry, Bułgarię, Ukrainę czy Danię. W całej swej 30-letniej działalności “Sokół” zorganizował ponad 4,5 tys. rajdów i wycieczek kolarskich, w których wzięło udział ponad 43 tys. turystów i kolarzy. Ich znakiem rozpoznawczym są żółto-zielone koszulki.

Tak brzmi fragment laudacji dotyczący nasze komisji.