10-17.06.2017 57 Zlot Przodowników – Świdnica

W dniu 10 czerwca 2017 roku ok. godziny 4.00 ruszyliśmy z Rzuchowa aż sześcioma samochodami na 57 Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej w Świdnicy.

Podczas ośmiu dni przejechaliśmy na rowerach ok. 446 km odwiedzając obiekty do różnych odznak krajoznawczych i kolarskich. Odwiedziliśmy zamki Chojnik, Bolków i Książ, cztery obiekty krajoznawcze do KOT, dwie bazyliki i kilkadziesiąt średniowiecznych krzyży pokutnych. Z przewodnikiem zwiedziliśmy katedrę świdnicką i rynek a samodzielnie już kościół pokoju i Muzeum Dawnego Kupiectwa. Byliśmy również w Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym oraz palmiarni w Lubiechowie i skansenie kolejowym w Jaworzynie Śląskiej. Po powrocie z trasy nasi przedstawiciele startowali w różnego rodzaju konkursach zlotowych. Rozpoczęło się od rowerowej gry miejskiej po Świdnicy w której nasza 5- osobowa drużyna zajęła 3 miejsce. Następnego dnie był konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego w którym Andrzej L. zajął 4 miejsce. W środę był konkurs krajoznawczy w którym Jacek A. zajął 1 miejsce. W czwartek był konkurs „Kocham cię Świdnico” z udziałem naszej drużyny 5- osobowej która zdobyła 3 miejsce. Były jeszcze 4 inne konkursy w których na pierwszych miejscach uplasowały się nasze „Sokoły”. Konkurs fotograficzny w kategorii Świdnica i okolice wygrał Sławomir G., w kategorii 57 zlot na wesoło wygrał Artur W. Ostatni z konkursów na wymyślenie hasła zlotowego indywidualnego uczestnika zlotu wygrał Jacek A., a hasło zlotowe klubu wygrał Janusz K.

Podczas piątkowego zakończenia zlotu wszyscy wymienieni powyżej odbierali nagrody, wtedy też otrzymaliśmy puchar i dyplom za II miejsce w konkursie na najlepiej pracujący klub w Polsce za rok 2016. W zlocie uczestniczyło 577 osób w tym aż 25 Sokołów. Słowa uznania i podziękowania dla organizatorów za wspaniałe przygotowanie i przeprowadzenie zlotu.