28.01.2023 Podsumowanie sezonu

W ostatnią sobotę stycznia z udziałem burmistrza Radlina p. Barbary Magiera, burmistrza Pszowa p. Piotra Kowol i radnego powiatu wodzisławskiego p. Alojzego Szymiczek w RCK “Feniks” w Rydułtowach odbyło się podsumowanie sezonu turystycznego 2022 K.T.K. “Sokół” Radlin. Podczas tego spotkania wyświetlona została projekcja zdjęciowa z wszystkich ubiegłorocznych wyjazdów oraz wręczono wyróżnienia dla najaktywniejszych turystów i przodowników kolarskich.

Czytaj więcej

19-22.01.2023 XII Marsz Pamięci

XII Marsz Pamięci odbył się w dniach 19-22 stycznia 2023 roku dla uczczenia pamięci ofiar tragicznego marszu więźniów w czasie ich ewakuacji z byłego obozu KL Auschwitz, jego podobozów oraz innych obozów. Marsz Pamięci prowadzony jest szlakiem śmiercionośnej akcji z 1945 roku z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego..

Całą trasa to 83 kilometry. Na poszczególnych etapach w marszu uczestniczyło od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. W XII Marszu Pamięci uczestniczyli seniorzy, kombatanci, zwykli mieszkańcy, młodzież szkolna z nauczycielami i dzieci, władze miast, gmin, sołectw i powiatów. Wszyscy uczestnicy Marszu przy kolejnych miejscach pamięci oddawali hołd ofiarom.

Ci, którzy nie pamiętają przeszłości

– skazani są na jej powtarzanie !!!

Czytaj więcej

1.01.2023 XXIV Rajd Noworoczny

To już po raz dwudziesty czwarty spotykamy się w Nowy Rok by o godz 13 -tej  wyruszyć na rowerach w kilkukilometrową wycieczkę. Na starcie w Radlinie przybyło 22 uczestników.Po przyjeździe do Pszowa zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na tle bazyliki później. wyruszyliśmy do Rydułtów i na rynku zrobiliśmy ponownie zdjęcie na tle kościoła pw. Św.Jerzego. Z Rydułtów pojechaliśmy do Krzyżkowic na metę rajdu. Komandor Beata przywitała całą grupę lampką szampana.życząc dużo zdrowia oraz bezwypadkowych wycieczek rowerowych w 2023roku.. Dalej to już poczęstunek ciastem oraz pyszną grochówką. .późnym popołudniem uczestnicy rajdu rozjechali się do swoich domów. Pogoda jak na tę porę roku dopisała,było nawet 15 stopni powyżej zera. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszam również w przyszłym Roku.

Czytaj więcej