11-18.06.2022 62 OSZPTKol. Kołobrzeg

W sobotę od godzin południowych zaczęliśmy zjeżdżać przed internat zespołu szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu przy ul. 1 Maja naszej bazie zlotowej. Lokalizacja była bardzo dobra ze względu na bliskość głównej bazy zlotowej oraz miejsca organizowania rozpoczęcia i zakończenia zlotu. Po dotarciu udaliśmy się do siedziby Oddziału Wojskowego PTTK w Kołobrzegu aby odebrać świadczenia zlotowe przysługujące uczestnikom. Potem spacer po Kołobrzegu i obiadokolacja. Rankiem każdego dnia zaczynaliśmy od śniadania potem trasa w zależności od chęci od 15 do 120 km, obiadokolacja i czas wolny. Od poniedziałku do czwartku wieczorem odbywał się jakiś konkurs na który zawsze wysyłaliśmy reprezentanta. I tak czas upłynął szybko do piątkowego wieczoru kiedy przyszła pora na zakończenie zlotu i wręczenie nagród i wyróżnień. Nasza komisja zdobyła następujące nagrody:

III miejsce na najliczniejszą drużynę zlotową

I miejsce w konkursie zbierania zużytych baterii

I miejsce w konkursie mała nakrętka-duży problem

I miejsce w grze powiatowej

IV miejsce w grze miejskiej

Natomiast indywidualnie nasi koledzy zdobyli:

I miejsce Sławomir Gac w konkursie fotograficznym

III miejsce Jacek Antonowicz w konkursie historycznym

II miejsce Jacek Antonowicz w konkursie krajoznawczym

IV miejsce Artur Krypczyk w konkursie ze znajomości przepisów ruchu drogowego

IV miejsce Piotr Kowol w konkursie ekologicznym

Dodatkowo kolega Zygmunt Kopystyński znalazł się w gronie najstarszych uczestników zlotu.

Na koniec uroczystości odebraliśmy puchar za I miejsce w konkursie na najlepiej pracujący klub, komisję w Polsce tym razem za 2 lata (2020-2021)

Pogoda dopisała, humory również więc 62 zlot przodowników możemy uznać za bardzo udany.

Czytaj więcej

5.06.2022 XVI Rajd Spotkanie Przodowników

Kolejny XVI rajd Spotkanie Przodowników jest już wspomnieniem. Niedziela godziny przedpołudniowe odbył się rajd którego meta zlokalizowana była na prywatnej posesji w Rydułtowach. Po przybyciu na miejsce komandor przywitał uczestników. Był poczęstunek z ciastem i napojami. Zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie. Tradycyjnie odbył się konkurs sprawnościowy z wyłonieniem najlepszych: I- Jerzy, II- Beata, III- Janusz,  potem było ognisko z pieczona kiełbasą. Pogoda dopisała, więc i humor dopisywał. Myślę że fajnie się spotkać z pozytywnie zakręconymi rowerzystami.

Czytaj więcej

4.06.2022 IV Rajd Sekretarza

Od czterech lat tak się zdarza

Że mamy Rajd Sekretarza

I w tym roku po Wyborach

Na ten rajdzik przyszła pora

Nasz kolega Janusz ,,Dżony”

Zaufaniem obdarzony

Wciąż piastuje stanowisko

Sekretarza… ot i wszystko;)

Z tego miejsca przekazuję serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom  IV Rajdu Sekretarza, których nie zniechęcił poranny deszczyk i stawili się w stałym miejscu startowym naszych rajdów. Przejazd trasy Rajdu jak i późniejsze spotkanie integracyjne przebiegły w dobrych warunkach pogodowych co przełożyło się na znakomite nastroje uczestników. Za przygotowanie miejsca spotkania a zwłaszcza za przygotowanie i serwowanie specjałów, specjalne podziękowania należą się Ani i Joli, z całego serca Wam dziękuję.

Czytaj więcej