26.06.2020 XIV Rajd Spotkanie Przodowników

To był XIV Rajd Przodowników, tym razem na bogato w obfite opady deszczu. Trasa dotarcia na metę rajdu przebiegła w dobrej pogodzie, ale nie wszyscy zdążyli przed ulewą. Na mecie już padało z coraz większą siłą. Sokoły schroniły się pod dachem na małej powierzchni, było ciasno, ale wesoło. Ciepłe napoje dla wszystkich, poczęstunek i ognisko z pieczonymi kiełbasami. Rajd można zaliczyć do kategorii ekstremalne, ale i niezapomniane. Myślę że rajd przejdzie do historii, bo każdy uczestnik będzie już porównywał czy może być gorsza pogada na rajdzie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie na rajd. Pozdrawiam

Czytaj więcej

13.06.2020 IV Rajd z Miłości do Okrągłości

Dzisiaj to jest 13 czerwca odbył się kolejny Rajd do Okrągłości. Na starcie Rajdu zameldowało się dwudziestu dwóch uczestników. Po krótkim powitaniu przez Księdza Dariusza i dalej pod jego przywództwem wyruszamy na trasę. Trasa przebiegała dosyć szybko pomimo żaru lejącego się z nieba. Na mecie czekały na nas zimne i ciepłe napoje pyszne ciasteczka oraz kiełbaski. Rajd uważam za udany i już dzisiaj wraz z Księdzem Darkiem zapraszamy wszystkich na kolejny Rajd za rok.

Czytaj więcej

6.06.2020 Rajd „Patronackie Osiedla i Kolonie Robotnicze Śląska”

W sobotni poranek przy pięknej pogodzie 16 – tu rowerzystów SOKOŁA  po długiej przerwie spowodowanej pandemią korona wirusa stawiło się na starcie do rajdu. Celem przejazdu było zwiedzenie patronackich kolonii robotniczych na terenie Radlina i Rybnika. Zwiedzono kolejno:

–  kolonie „Emma” (starą, nową i Bottrop) w Radlinie,

– kolonię kopalni „Rymer” w Rybniku -Rymer,

– kolonie kopalni „Chwałowice” w Rybniku Chwałowicach przy ul. 1-

  Maja i Zwycięstwa,

– kolonie dawnej huty „Silesia” w Rybniku Paruszowcu – Piaskach 

  przy ul. Ogrodowskiego, Wolnej, Przemysłowej i Słonecznej,

– wille dyrektorów kopalni Emma w Radlinie oraz huty Silesia w Rybniku. Każdy z uczestników rajdu zdobył po 184 punkty do odznaki „Patronackie osiedla i kolonie robotnicze Śląska”. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie i bezpieczny przejazd. Zapraszam do kolejnych rajdów w tym temacie.

Czytaj więcej