18-21.01.2024 XIII Marsz Pamięci im. J. Stolarza

XIII Marsz Pamięci im. Jana Stolarza odbył się w dniach 18-21 stycznia 2024 roku dla uczczenia pamięci ofiar tragicznego marszu więźniów w czasie ich ewakuacji z byłego obozu KL Auschwitz, jego podobozów oraz innych obozów. Marsz Pamięci prowadzony jest szlakiem śmiercionośnej akcji z 1945 roku z Oświęcimia przez Brzeszcze, Miedźnę, Pszczynę, Brzeźce, Studzionkę, Pawłowice, Bzie Zameckie, Jastrzębie Zdrój, Mszanę, Wilchwy do Wodzisławia Śląskiego..

To były wspaniałe cztery dni z wieloma ciekawymi spotkaniami, przeżyciami i dużą ilością czasu na refleksję, zadumę, modlitwę i kultywowanie pamięci o Ofiarach tragicznych dni ewakuacji więźniów KL Auschwitz – Birkenau. Warto było iść!

Czytaj więcej

5-13.01.2024 Narciarskie szaleństwo

Nasza Komisja Turystyki Kolarskiej to nie tylko rower, ale również inne dyscypliny, które również uprawiamy. Tym razem pięciu z nas wybrało się na narty w Alpy do Francji. Wybraliśmy jako teren do jazdy rejon Les 2 Alpes, który jest położony w regionie Owernia-Rodan-Alpy. Leży na wysokości od 1300 do 3520 m n.p.m. Znajdują się tu 102 trasy o łącznej długości 227 km. Przez 6 dni rozjeździliśmy wszystkie trasy. Pogoda była w kratkę, mgła, śnieg, wiatr i słonko. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu z planami kolejnego wyjazdu

Czytaj więcej

1.01.2024. XXV Rajd Noworoczny

Jubileuszowy 25 RAJD NOWOROCZNY rozpoczął się od przybycia na godz. 13-tą na START do Radlina 22 uczestników. Parę minut po trzynastej wyruszyliśmy jak co roku na symboliczną trasę, robiąc po drodze pamiątkowe zdjęcia. Pierwsze pod Urzędem Miasta Radlin, drugie w Pszowie na rynku na tle bazyliki, a trzecie na rynku w Rydułtowach. Ostatni etap to już przejazd na posesję naszej Komandor Beaty, która przywitała nas lampką szampana życząc dużo zdrowia oraz bezwypadkowych wycieczek rowerowych w 2024r. Następnie to już poczęstunek ciastem oraz pyszną grochówką. Było miło ale wszystko co dobre szybko się kończy i trzeba było rozjechać się do swoich domów. Pogoda była pochmurna i małe opady deszczu lecz tylko 3 st. Dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie a w szczególności naszej komandor za przygotowanie rajdu, naszemu fotografowi Sławkowi. Zapraszam już za rok na kolejny rajd.

Czytaj więcej