21.10.2023 Rajd Pamięci

W 10-cio letniej historii Rajdu Pamięci Sokołów tak ciepło jeszcze nie było, więc nie powinien dziwić fakt, że taka pogoda zachęciła do udziału w rajdzie aż 21 rowerzystów. Wyruszyliśmy z trzech miejscowości, odwiedzając 8 cmentarzy i zapalając znicze na 15 grobach naszych koleżanek i kolegów.

Po rajdzie komandor ugościł uczestników na jak zwykle słonecznej Jamajce 😉

Czytaj więcej

15.10.2023 Chudów

Na szczęście nie sprawdziły się prognozy długoterminowe i zamiast deszczu była całkiem ładna pogoda podczas wyjazdu na chudowski zamek na zakończenie sezonu turystycznego Huzy Gliwice. Bardzo duża frekwencja Sokołów spowodowała że zostaliśmy najliczniejszą drużyną rajdową i wygraliśmy puchar. Aż 25 osób zdecydowało się na przyjazd mimo że z Radlina mamy 35 km., tym bardziej więc słowa uznania i podziękowanie dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej

14.10.2023 Zakończenie XXXVI Sezonu “Sokoła”

Jak ten czas leci…… niedawno otwieraliśmy sezon w Tworogu Małym a tu już nadeszło zakończenie 36 sezonu “Sokoła”. Meta rajdu usytuowana jak zwykle za Górniczą Strzechą gdzie jest dużo miejsca do rozegrania konkursów rajdowych. Tym razem były trzy konkursy z nagradzaną najlepszą trójką. I tak w konkursie rzutu oponami najlepsi okazali się: Edek, Krzysiu i Ania, rzut do kosza – Jakub, Michał i Czesław a w trzecim konkursie Jurek, Edek i Kasia. Nagrody rozdane można piec kiełbasę i konsumować. Patronat nad rajdem objęły Związek Zawodowy “Kadra” Kadry Zarządzającej i Wykonawczej przy PGG KWK “Marcel” i Związek Zawodowy Pracowników Szybowych KWK “Marcel”. Związki byłe fundatorami nagród w konkursach i kiełbasy. W rajdzie uczestniczyły 43 osoby. Dzięki wszystkim za udział a Markowi, Jurkowi i Edkowi za pomoc w organizacji.

Czytaj więcej

7.10.2023 – zapowiedź rajdu po Żelaznym Szlaku Rowerowym

W najbliższą sobotę 7 października odbędzie się już trzeci rajd po Żelaznym Szlaku Rowerowym. Celem jest zdobycie odznaki „Rowerem po Żelaznym Szlaku”. Start będzie miał miejsce tak jak ostatnio z parkingu przy Urzędzie Gminy w Godowie o godz. 10.00. Dla chętnych wyjazd również z Radlina o godzinie 8.45.

Trasa będzie liczyła około 35 km (krótki odcinek po szutrach). Obiekty, które odwiedzimy zaliczane do odznaki, to:

– zameczek w Piotrowicach z parkiem, 

– kościół drewniany Marklowice Dolne,

– kościół drewniany p.w. Wszystkich Świętych w Łaziskach.

Czytaj więcej