25.09.2022 XVI Rajd Zbieramy Surowce Wtórne

W niedzielę pierwszy raz o 10.15 wyruszamy z Radlina przez Głożyny, Rydułtowy i Czernicę do Łukowa Śląskiego na metę 16 rajdu “Zbieramy surowce wtórne”. Na miejscu na terenie pięknie wyremontowanego dworku i jego super zagospodarowanego otoczenia każdy z uczestników otrzymał w ramach wpisowego znaczek button, słodki i płynny poczęstunek oraz nalepkę do KOT. Dla wszystkich była również dostępna kawa lub herbata. Następnie była kiełbasa do upieczenia na ognisku i przystąpiliśmy do ważenia przywiezionych surowców. Zwycięzcą został Marek K., drugi Rysiek F., trzeci Jerzy G., a kolejne miejsca zajęli Michał L., Rysiek G., Bogusław I., Hilary G., Jakub O., Antoni W., i Sławomir G. Cała dziesiątka otrzymała pamiątkowe pucharki. Uzbierane surowce i gotówka tradycyjnie przeznaczone zostaną na przyszłoroczny rajd na który już dzisiaj zapraszam!

Czytaj więcej

24.09.2022 II Rajd Święto Pieczonego Ziemniaka

W pierwszą sobotę tegorocznej jesieni o godzinie 10:15 spod Radlińskiego MOSiR-u

wyruszył na trasę wiodącą przez Obszary – Radziejów – Chwałowice – Popielów

II Rajd ,,ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”,

który swą metę miał w Niedobczycach na ,,Jamajce”.

Na uczestników tam już czekały stoły i ławy oraz specjały

Przez gospodarzy przygotowane, przybyłym gościom zrazu podane;

Kawa, herbata, ciasto z jabłkami, dżemik z prosiaka z mięsem, skwarkami;-)

Kiedy się wszyscy goście rozsiedli kawę wypili nieco podjedli

Jak to w zwyczaju po rajdach mamy; rozmowy, żarty, na przyszłość plany…

Jeszcze spotkaniu koloru dodał, gospodarz kiedy nektary podał

A był to miodek z płatków różanych, sok poziomkowy latoś zebrany,

Syrop ze śliwek mocno schłodzony;) i oczywiście ZIEMNIAK PIECZONY!

Dziękują wszystkim za czas spędzony tu na Jamajce – gospodarz Dżony

Do następnego rajdu-spotkania zaprasza gości – komandor Ania.

Czytaj więcej

18.09.2022 Żegnaj Lato

W niedzielę 18 września udaliśmy się do Rybnika Ochojec na boisko przy ul. Cystersów by uczestniczyć w rajdzie KTK Rybnik “Żegnaj Lato”. Na miejscu braliśmy udział w konkursach rajdowych z bardzo dobry efektem – wygrywając dwie konkurencje i zajmując również w pozostałych wysokie miejsca. Pogoda bardzo zmienna bo i słońce i deszcz i nawet grad się trafił, ale na szczęście było gdzie się schować. Było nas 19 osób co pozwoliło nam wygrać puchar dla najliczniejszej drużyny rajdowej.

Czytaj więcej

10.09.2022 XVIII Rajd do Kotła

To był kolejny Rajd Do Kotła. Jak co roku zebrała się grupa rowerzystów na starcie w Radlinie, by miło spędzić czas na dwóch kółkach. Komandorem był Szymon, który poprowadził rowerzystów drogami powiatu wodzisławskiego, by dojechać na metę rajdu, która była w Rydułtowach. Na mecie było już rozpalone ognisko, przygotowane ciasto z napojami. Po chwili odpoczynku uczestnicy przystąpili do konkurencji zręcznościowej, z której zostali wyłonieni zwycięzcy. Na koniec oczywiście była możliwość upieczenia sobie kiełbasy. Pogoda dopisała, choć prognozy nie były najlepsze. Pozdrawiam wszystkich uczestników, i zapraszam za rok.

Czytaj więcej