24.07.2022 Magdalenka

W przedostatnią niedzielę lipca tj. 24 lipca grupa Sokołów jak co roku od 21 lat uczestniczyła w Mszy Św. odpustowej przy Kaplicy św. Magdaleny w Goszycach. Pogoda w tym roku dopisała. Tegoroczna obecność ma znaczenie historyczne, gdyż rozpoczął się remont ponad 200 letniego obiektu. Dziękuję za obecność wszystkim obecnym i tym którzy się z nami utożsamiali.

Czytaj więcej

23.07.2022 VI Rajd do Wulkanizatora

W sobotę przed 10.00 gromadzimy się w stałym miejscu zbiórki by już po raz 6 uczestniczyć w rajdzie wulkanizatora. Trasa spokojna i w miarę płaska przez Głożyny i Pszów docieramy do Rydułtów. Na miejscu pośród ustawionych w cieniu rozłożystego orzecha stołów krząta się gospodyni Krystyna. Rozpoczynamy od ciast i kawy oraz chleba ze smalcem przygotowanego przez gospodarzy. Następnie przyszedł czas na kiełbasę tym razem z grilla gazowego. Na miejscu rozegrano tradycyjnie dwa konkursy rajdowe i ogromne szczęście sprzyjało koledze Hilaremu, który wygrał oby dwa. Przy konsumpcji i rozmowach czas szybko zleciał i przyszła pora do powrotu. Żegnając uczestników gospodarze zapraszali na kolejny rajd już za rok.

Czytaj więcej

16.07.2022 Kraków

Tradycyjnie jak każdego roku od sześciu lat przyszła pora na wyjazd do Krakowa. Byliśmy na rynku, przy Wawelu i odwiedziliśmy kilka obiektów zadania doraźnego i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszystkie wyjazdy dotychczasowe do Krakowa kojarzyły nam się z deszczem słabym, silniejszym lub wręcz oberwaniem chmury. Teraz jednak trafiliśmy na super pogodę więc może za rok jak wrócimy to też będziemy mieli trochę szczęścia…..

Czytaj więcej

9.07.2022 II Rajd Radoszowski

W sobotę przy dosyć ładnej pogodzie ruszamy przez Głożyny, Pszów i Rydułtowy do Radoszów na metę II rajdu Radoszowskiego. Na miejscu gospodyni Teresa przywitała wszystkich uczestników pysznym ciastem domowym i kawą a gospodarz Hilary częstował chętnych pysznym napojem o smaku cytrynowym. Po zjedzeniu ciasta przyszła kolej na kolejny rarytas gospodyni tym razem znakomita grochówka. po konsumpcji w dobrych humorach wracaliśmy już indywidualnie do domów.

Czytaj więcej

3.07.2022 III Rajd na Jamajkę

Trzeci raz już się zaczyna 

Na Jamajkę rajd z Radlina

Jak co roku letnią porą

Bendaluje ludzi sporo.

Najpierw wschodnie okolice

Przez Radziejów, Chwałowice

Objeżdżamy i zwiedzamy

Do Niedobczyc przyjeżdżamy.

Od Rybnika na południe

Jest miejscówka śliczna cudnie

Jakby wyspa wśród tropików

Na niej kwiatów jest bez liku

Krzewów i drzew cień dających

W ten lipcowy czas gorący.

Tutaj aura wszystkim sprzyja

Tutaj czas przyjemnie mija

Żar się istny leje z nieba

Uzupełniać płyny trzeba

Niekoniecznie te z akcyzą…

Wieje wietrzyk lekką bryzą

I woń się unosi miła

Ania pięknie się sprawiła

Smakołyki przyrządziła

I serwuje je z uśmiechem…

Gra muzyka z lekkim echem

Przy jej  dźwiękach na sportowo

Rzuty piłką tenisową,

ręczną, nożną i siatkową

I do tarczy rzut lotkami

Taki dzisiaj konkurs mamy

A luftbiksą tak to bywa

Dziurawimy puszki z piwa;)

Wśród okrzyków i radości nadeszła pora rozstania

Jamajka żegna swych gości do następnego spotkania.

Czytaj więcej

2.07.2022 III Rajd Krzyżkowicki

3 Rajd “Krzyżkowicki” za nami … dość specyficzny, bo nawet nie przejeżdżaliśmy przez Krzyżkowice. Było 30 Sokołów gdzie wspólnie odwiedziliśmy piknik militarny w Wodzisławiu Śląskim.  Zobaczyliśmy sprzęt wojskowy, m.in. czołg Leopard 2PL (pozwoliliśmy sobie na spolszczenie tego wielkiego kota w naszym tytule, bo angielski leopard to polski lampart), wyrzutnia rakiet Langusta, podwójna armata przeciwlotnicza, pojazd Humvee, podwójna armata przeciwlotnicza, zautomatyzowany wóz dowodzenia, aparatownia ruchomego węzła łączności, przewoźny terminal satelitarny.Później było wspólne spotkanie, konkurs i oczywiście ognisko. Dziękuję wszystkim za udział.Michał Lorek

Czytaj więcej