29.08.2021 Baszta Wodzisław

Niestety z powodu panującej pandemii Rajd Powiatowy został już drugi raz odwołany. Aby wypełnić kalendarz zorganizowaliśmy wyjazd rezerwowy – do wodzisławskiej baszty, która po remoncie jest znowu udostępniona do zwiedzania. 29 sierpnia o 9.00 kilkunastu “Sokołów” ruszyło z Radlina przez Niedobczyce, Popielów i Marklowice w stronę baszty. Udało nam się również z pogodą. Po prostu nie zmokliśmy. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejne wyjazdy.

Czytaj więcej

Zmiany dotyczące najbliższych wycieczek

  • 29 sierpnia Rajd Powiatowy się nie odbędzie ale chętnych na przejażdżkę zapraszamy – o godzinie 9.00 wyjedziemy na wycieczkę do Baszty w Wodzisławiu Śląskim.
  • 2 września, o godzinie 12.00 z Radlina będzie wyjazd na ślub naszego klubowego kolegi, Bartosza, który odbędzie się w kościele św. Jerzego w Rydułtowach o 13.00.
  • 4 września XXV Rajd Maraton Sokoła będzie mieć miejsce przy OSP Niewiadom obok zabytkowej kopalni Ignacy. Godziny wyjazdów na trasy pozostają bez zmian: na 100 km o 7.00, na 50 km o 9.00 i na 20 km o 10.00

Czytaj więcej

15.08.2021 VII Rajd Skarbnika

To już po raz siódmy spotykamy się na starcie Rajdu Skarbnika .Parę minut po piętnastej dnia 15-go sierpnia , podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy z Radlina przez Pszów by dotrzeć na metę rajdu w Krzyżkowicach. Potem to już biesiadowanie przy zimnych i ciepłych napojach oraz ciasta upieczonym przez Beatę. Następnie został rozegrany konkurs wrzucania piłeczek do kosza .Po dogrywce o pierwsze miejsce najlepiej rzucał Marek L .Beata zajęła drugie miejsce a Bogusia trzecie. Jedliśmy też fasolkę po bretońsku. Wieczorem uczestnicy rajdu rozjechali się do swoich domów. Już teraz zapraszam na Rajd za rok.

Czytaj więcej

14.08.2021 Godów 100- lecie Powstań Śląskich

Sobota 14-tego sierpnia obdarowała nas słoneczną pogodą. Na start rajdu poświęconemu uczczeniu pamięci uczestników i ofiar Powstań Śląskich stawiło się 12 amatorów kolarstwa. Tegoroczna trasa rajdu ,, 100-lecie Powstań Śląskich 1919-1921″ prowadziła przez ziemię marklowicką i skrzyszowską do Godowa i zbiegła się z datą starcia zbrojnego powstańców z Grenzchutzem na ziemi godowskiej. Na skwerze budynku dworca kolejowego przy ulicy Dworcowej znajduje się cel naszego rajdu; pomnik wzniesiony w miejscu, gdzie 28. 08. 1919 roku, zostali rozstrzelani powstańcy, uczestnicy I Powstania Śląskiego w Godowie.   Dziękuję uczestnikom rajdu za udział, wytrwałą i zdyscyplinowaną jazdę w upalnych warunkach.

Czytaj więcej

Aktualizacje

Zaktualizowane zostały wykazy na podstronie Komisji Turystyki Kolarskiej:

Najaktywniejszego Przodownika (także wszechczasów), Puchar Burmistrza Miasta Radlina (także Wszechczasów), Impreza Roku, Zdobywcy najpopularniejszych odznak, Nasi na zlotach.

Pojawiły się też wykazy odznak zdobytych w 2020 roku (i kolarskich i krajoznawczych).

Czytaj więcej