18.07.2021 Magdalenka

Wdniu dzisiejszym tj. 18.07.2021 grupa Sokołów z Radlina uczestniczyła w uroczystościach odpustowych w kaplicy św. Marii Magdaleny w Goszycach w lasach rudzkich. Rano pogoda nie zapowiadała sie najlepiej, ale tym razem była łaskawa i w czasie uroczystości odpustowych jak i powrót do domu odbył się przy słonecznej pogodzie.
Prowadzący Antoni Warmuła.

Czytaj więcej

11.07.2021 Rogów

W letni niedzielny poranek, przy pięknej pogodzie wybraliśmy się do miejscowości Rogów w powiecie wodzisławskim, aby zobaczyć dwa kamienne, wyciosane z piaskowca krzyże pokutne.W średniowieczu krzyże pokutne stawiane były przez zabójców w miejscu popełnienia zbrodni, jako zadośćuczynienie i uniknięcie kary śmierci. Krzyże w Rogowie znajdują się na terenie kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszy z nich usytuowany jest po prawej stronie obejścia kościoła, drugi za prezbiterium z lewej strony. Przyczyna ich powstania nie jest do końca ustalona, brak na nich rytów i napisów.
Z tradycji wynika, że w miejscowościach dotkniętych zarazą stawiano także tego typu krzyże, aby upamiętnić ofiary.Po krótkim odpoczynku w cieniu przykościelnych drzew udaliśmy się w drogę powrotną.

Czytaj więcej

4.07.2021 II Rajd na Jamajkę

II RAJD NA JAMAJKĘ zachęcił do wzięcia udziału 25 amatorów rowerowych wycieczek i spotkań integracyjnych, zwłaszcza, że pogoda tego dnia była wyśmienita a meta rajdu atrakcyjna 🙂 Po wspólnym przejeździe ulicami Radlina, Radziejowa, Chwałowic i Rybnika osiągamy cel wycieczki zlokalizowany w Niedobczycach, gdzie czekały na uczestników rajdu, napoje chłodne i gorące oraz  specjały gospodarza. Po kilkugodzinnym biesiadowaniu nadszedł czas rozstania… Do następnego spotkania w podobnych okolicznościach za rok. 

Czytaj więcej

3.07.2021 II Rajd Krzyżkowicki

24 “sokołów” pojawiło się 3 lipca na starcie drugiego już Rajdu Krzyżkowickiego. Pogoda dopisała, humory również więc spokojnym tempem ruszyliśmy w stronę Krzyżkowic. Niestety nasze tereny są trochę pofałdowane i to dało się również odczuć w sobotę. Mimo to wszyscy bezpiecznie dotarli na metę rajdu, gdzie czekały zimne napoje oraz poczęstunek ze świeżo wędzonej rybki – niestety nikt nie odgadł nazwy tej ryby – a był to trewal. Odbyła się również konkurencja sprawnościowa gdzie nawet w dogrywce ostro rywalizowała rodzina – ojciec z synem czyli Czesiek i Przemek a trzecie miejsce zajął Kamil.
Do następnego spotkania za rok. Komandor rajdu – Michał Lorek

Czytaj więcej