10.10.2020 XXXIII Rajd Zakończenie sezonu “Sokoła”

W sobotę 10 października przy dosyć pięknej pogodzie przed godziną 13 zaczęli zjeżdżać uczestnicy 33 zakończenia sezonu “Sokoła”. Na miejscu z tyłu “Górniczej Strzechy” przeprowadziliśmy trzy konkursy rajdowe z nagrodami dla najlepszej trójki. W konkursie rzutu oponami najlepszymi okazali się: 1.Adolf G., 2.Grzegorz K., 3.Marek K. Konkurs rzutu byle czym wygrała Beata K., drugi był Jerzy G. a trzeci Jacek A. Natomiast trzeci konkurs rzutu do kosza rozegrany został w dwóch kategoriach: dzieci 1.Oliwier G., 2.Patryk P., 3.Karina G., 4.Jakub O., oraz pozostali 1.Beata K., 2.Grzegorz K., 3.Jerzy G. Patronem honorowym i sponsorem wszystkich nagród był Związek Zawodowy “Kadra” Kadry Zarządzającej i Wykonawczej przy PGG. Tradycyjnie na rajdzie odbyło się głosowanie na “Imprezę roku” przygotowane przez Darka i Łukasza. Wyniki poznamy na zebraniu podsumowującym sezon 2020. Przy ognisku podczas pieczenia kiełbasy była okazja do wspominania minionego roku i snucia planów na następny. Z wiadomych względów rok miniony był wyjątkowy, a przyszły może być podobny. Miejmy jednak nadzieję że będzie dużo lepszy. Dziękuję wszystkim za udział i pomoc w organizacji rajdu.

Czytaj więcej

4.10.2020 Zabrze

W niedzielę 4 października2020 roku odbył się (przesunięty w terminie z 26.09.2020) kolejny już rajd z cyklu „Patronackie Kolonie i Osiedla Robotnicze Śląska”. Tym razem zaplanowano zwiedzanie patronackich kolonii i osiedli robotniczych w Zabrzu.

Zachowując w czasie trwającej pandemii odpowiednie warunki sanitarne udało się przy zmiennej pogodzie i zdyscyplinowaniu uczestników zrealizować w 100 % zaplanowaną trasę i obiekty. Pokonaliśmy trasę rozpoczynając z deszczem aby po 54 km zakończyć zwiedzanie przy pogodzie słonecznej.

W wycieczce uczestniczyło 19 rowerzystów (w tym 2 panie). Zwiedzono ogółem 11 kolonii i osiedli w tym te najciekawsze – Borsigwerk w Biskupicach, Ballestrema w Rokitnicy oraz Donnesmarcka na Zandce. Zwiedzono również drewniany kościół katolicki św. Jadwigi w Zaborzu oraz ewangelicki w Mikulczycach, kilka miejsc pamięci ofiar górniczego stanu, nowy Pomnik Historii czyli Kopalnię GUIDO oraz Sztolnię Królowa Luiza.

Dziękuję uczestnikom za wytrwałość i wyrozumiałość a kierowcom samochodów za dowóz do Zabrza i powrót.

Prowadzący rajd – Jerzy Gawliczek

Czytaj więcej

3.10.2020 Żelazny szlak

W sobotę 3 października przy pięknej pogodzie mieliśmy okazję poznać szeroko reklamowany w ostatnim czasie, a znajdujący się niedaleko od nas Żelazny Szlak Rowerowy. O 9 ruszyliśmy z Radlina trochę pagórkowatą trasą do Godowa. Tam rozpoczęliśmy naszą przygodę na Żelaznym Szlaku. Cała pętla mająca 55 km biegnie przez Gminy: Godów, Jastrzębie Zdrój, Zebrzydowice, Karwina i Petrovice u Karwiny. My przejechaliśmy trasą około 30 km. W związku ze wspaniałą pogodą na szlaku pojawiło się sporo rowerzystów zarówno młodszych, jak i starszych należało więc zachować szczególną uwagę. Myślę, że propozycja jest warta uwagi i może jeszcze któryś jesienny dzień można poświęcić na przejechanie całej trasy.

Czytaj więcej