26.07.2020 Pszczyna

W niedzielę 26 lipca o godz. 7-mej na starcie wycieczki stawiła się grupa sokołów by ruszyć na rowerach na zaplanowany wyjazd do Pszczyny.Pogoda od samego rana dopisywała więc nastroje też dopisywały. Dwóch naszych kolegów dołączyło w Żorach by już razem wjechać na Pszczyński rynek. Tam powitaliśmy uroczyście w naszym Oddziele PTTK nową członkinię koleżankę Bogusię wręczając jej legitymację. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia i zjedzeniu pysznych lodów udaliśmy się w drogę powrotną odwiedzając pałac bażanciarnia oraz dwa pomniki ofiar marszu śmierci.Ok godz 13-tej dotarliśmy do Radlina licznik wskazał 80 kl. Dziękuję wszystkim uczestnikom za bezpieczną jazdę.

Czytaj więcej

23.07.2020 Studzienka

Na dzień 23 lipca 2020r. zaplanowano rajd z Rybnika do Gliwic z dwoma obiektami zadania doraźnego,
niestety jeden z uczestników zrezygnował ze względów zdrowotnych, dlatego w związku z powyższym ustalono zmianę trasy…
Trzech SOKOŁÓW na trasie rajdu Rybnik – Chwałowice – Jankowice Rybnickie – Studzienka – Obszary.

Czytaj więcej

21.07.2020 Polder Buków

I znów ruszyliśmy w trasę, tym razem na celowniku Polder Buków. Pogoda była odpowiednia na taką wycieczkę. Znaczną część trasy jechaliśmy wałem powodziowym, i warto było, bo widoki były przeurocze. Fajnie pokręcić się po okolicy z zobaczyć coś czego wcześnie nie znaliśmy

(Polder Buków – sztuczny zbiornik przeciwpowodziowy na Odrze o pojemności ok. 53 mln m³. Położony na terenie trzech gmin – Gorzyce i Lubomia w powiecie wodzisławskim i Krzyżanowice w powiecie raciborskim. W czasie budowy obiektu zlikwidowano wieś Kamień nad Odrą w powiecie wodzisławskim)

Czytaj więcej

19.07.2020 Magdalenka

W dniu dzisiejszym tj. 19.07. 2020 grupa Sokołów wybrała się na wycieczkę do kaplicy św. Magdaleny w Goszycach. Pierwotnie miała to być pielgrzymka na coroczny odpust ale ze względu na panującą pandemię uroczystości odpustowe odbyły sie w kościele parafialnym w Sośnicowicach. W chwili przyjazdu byliśmy jedynymi “pątnikami”.

  Z Radlina wyjechało 6 kolarzy, ale po drodze dołączyło jeszcze 6 i w sumie było nas 12.

Po krótkim odpoczynku przy sprzyjającej pogodzie, zrobieniu pamiątkowego zdjęcia i krótkiej modlitwie przed obrazem św. Magdaleny ruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze sympatycy wież i platform widokowych odwiedzili platformę Spalony las.

Dziękuje wszystkim uczestnikom za zdyscyplinowanie bezpieczną jazdę.

    Prowadzący Antoni Warmuła.

Czytaj więcej

18.07.2020 Katowice

W sobotę 18 lipca odbył się kolejny rajd szlakiem patronackich kolonii i osiedli robotniczych Śląska. Tym razem było to zwiedzanie w trakcie rowerowej wycieczki kolonii i osiedli w Katowicach. Zwiedzono kolejno następujące osiedla i kolonie: osiedle Giszowiec, kolonia Wysockiego, osiedle Nikiszowiec, kolonie kopalni Katowice w Bogucicach, kolonie Pniaki i Norma w Dąbrówce Małej, kolonie Borki, kolonie Morawa i Szabelnia w Szopienicach, kolonie kopalni Mysłowice w Mysłowicach. Przy okazji zwiedzono również kilka innych istotnych obiektów do różnych odznak turystycznych.

Dziękuję 12-tu uczestnikom za udział w rajdzie, dziękuję również kierowcom za udostępnienie samochodów do przewozu rowerów.

Czytaj więcej

14.07.2020 Tworków

“Wieża widokowa w Tworkowie otwarta dla turystów” – taka informacja pojawiła się na stronie Krzyżanowic. Decyzja nasza była natychmiastowa: jedziemy. Tak więc we wtorek z rana ruszyliśmy w kierunku pałacu. Po godzinie dotarliśmy na miejsce, i od razu na wieżę… warto było. Proponujemy by każdy kto może pojechał tam i sam zobaczył.

Czytaj więcej