26.07.2020 Pszczyna

W niedzielę 26 lipca o godz. 7-mej na starcie wycieczki stawiła się grupa sokołów by ruszyć na rowerach na zaplanowany wyjazd do Pszczyny.Pogoda od samego rana dopisywała więc nastroje też dopisywały. Dwóch naszych kolegów dołączyło w Żorach by już razem wjechać na Pszczyński rynek. Tam powitaliśmy uroczyście w naszym Oddziele PTTK nową członkinię koleżankę Bogusię wręczając jej legitymację. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia i zjedzeniu pysznych lodów udaliśmy się w drogę powrotną odwiedzając pałac bażanciarnia oraz dwa pomniki ofiar marszu śmierci.Ok godz 13-tej dotarliśmy do Radlina licznik wskazał 80 kl. Dziękuję wszystkim uczestnikom za bezpieczną jazdę.

Czytaj więcej

25.07.2020 IV Rajd do Wulkanizatora

W sobotnie przedpołudnie wyruszamy na trasę przez Pszów i Głożyny do Rydułtów na metę IV Rajdu do Wulkanizatora. Na mecie czekały już na uczestników zastawione ciastem i napojami stoły ustawione na całe szczęście pod rozłożystym orzechem dojącym ochładzający cień. W trakcie trwania rajdu rozegrano dwa konkursy w których dla najlepszej trójki były przygotowane pamiątkowe medale. Dla wszystkich uczestników była również kiełbasa upieczona tym razem na grillu elektrycznym.

Czytaj więcej

23.07.2020 Studzienka

Na dzień 23 lipca 2020r. zaplanowano rajd z Rybnika do Gliwic z dwoma obiektami zadania doraźnego,
niestety jeden z uczestników zrezygnował ze względów zdrowotnych, dlatego w związku z powyższym ustalono zmianę trasy…
Trzech SOKOŁÓW na trasie rajdu Rybnik – Chwałowice – Jankowice Rybnickie – Studzienka – Obszary.

Czytaj więcej

21.07.2020 Polder Buków

I znów ruszyliśmy w trasę, tym razem na celowniku Polder Buków. Pogoda była odpowiednia na taką wycieczkę. Znaczną część trasy jechaliśmy wałem powodziowym, i warto było, bo widoki były przeurocze. Fajnie pokręcić się po okolicy z zobaczyć coś czego wcześnie nie znaliśmy

(Polder Buków – sztuczny zbiornik przeciwpowodziowy na Odrze o pojemności ok. 53 mln m³. Położony na terenie trzech gmin – Gorzyce i Lubomia w powiecie wodzisławskim i Krzyżanowice w powiecie raciborskim. W czasie budowy obiektu zlikwidowano wieś Kamień nad Odrą w powiecie wodzisławskim)

Czytaj więcej

19.07.2020 Magdalenka

W dniu dzisiejszym tj. 19.07. 2020 grupa Sokołów wybrała się na wycieczkę do kaplicy św. Magdaleny w Goszycach. Pierwotnie miała to być pielgrzymka na coroczny odpust ale ze względu na panującą pandemię uroczystości odpustowe odbyły sie w kościele parafialnym w Sośnicowicach. W chwili przyjazdu byliśmy jedynymi “pątnikami”.

  Z Radlina wyjechało 6 kolarzy, ale po drodze dołączyło jeszcze 6 i w sumie było nas 12.

Po krótkim odpoczynku przy sprzyjającej pogodzie, zrobieniu pamiątkowego zdjęcia i krótkiej modlitwie przed obrazem św. Magdaleny ruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze sympatycy wież i platform widokowych odwiedzili platformę Spalony las.

Dziękuje wszystkim uczestnikom za zdyscyplinowanie bezpieczną jazdę.

    Prowadzący Antoni Warmuła.

Czytaj więcej

18.07.2020 Katowice

W sobotę 18 lipca odbył się kolejny rajd szlakiem patronackich kolonii i osiedli robotniczych Śląska. Tym razem było to zwiedzanie w trakcie rowerowej wycieczki kolonii i osiedli w Katowicach. Zwiedzono kolejno następujące osiedla i kolonie: osiedle Giszowiec, kolonia Wysockiego, osiedle Nikiszowiec, kolonie kopalni Katowice w Bogucicach, kolonie Pniaki i Norma w Dąbrówce Małej, kolonie Borki, kolonie Morawa i Szabelnia w Szopienicach, kolonie kopalni Mysłowice w Mysłowicach. Przy okazji zwiedzono również kilka innych istotnych obiektów do różnych odznak turystycznych.

Dziękuję 12-tu uczestnikom za udział w rajdzie, dziękuję również kierowcom za udostępnienie samochodów do przewozu rowerów.

Czytaj więcej

14.07.2020 Tworków

“Wieża widokowa w Tworkowie otwarta dla turystów” – taka informacja pojawiła się na stronie Krzyżanowic. Decyzja nasza była natychmiastowa: jedziemy. Tak więc we wtorek z rana ruszyliśmy w kierunku pałacu. Po godzinie dotarliśmy na miejsce, i od razu na wieżę… warto było. Proponujemy by każdy kto może pojechał tam i sam zobaczył.

Czytaj więcej