17.09.2016 XII rajd “DO KOTŁA”

Na starcie XII rajdu „DO KOTŁA” zebrała się spora grupa rowerzystów. Po wybiciu godziny 9,00 ruszyliśmy . Trasa przebiegła całkiem spokojnie, choć trochę nas skropił deszcz. Na mecie było już rozpalone ognisko z przygotowanym zastawionym stołem (ciasto, kawa, napoje) Następnie rozegrana została konkurencja rajdowa polegająca na rzucaniu małymi kółkami na szyjki butelek. Po ciężkiej rywalizacji z dogrywkami zwycięzcy  zostali udekorowani medalami : pierwsze miejsce Jerzy Garbas, na drugim miejscu Kazik Mężyk, a na trzecim Maria Lazar. Potem każdy z uczestników upiekł sobie kiełbasę na ognisku. I tak zakończył się rajdzik. XIII edycja już za rok – ZAPRASZAM

(więcej…)

Czytaj więcej

3.09.2016 XX Rajd Maraton Sokoła

W kolejnej edycji maratonu organizowanego przez Komisję Turystyki Kolarskiej „Sokół” Oddziału PTTK Radlin, przy KWK „Marcel” w Radlinie wzięło udział 85 turystów-kolarzy. Tym razem warunki atmosferyczne (temperatura), szczególnie dla startujących na 100 km były optymalne. Z rana było nieco chłodniej by około południa temperatura osiągnęła około 20 stopni Celsjusza. Kolarze przyjechali z następujących miejscowości: Czernica, Gliwice, Godów, Jastrzębie Zdrój, Leszczyny, Nowa Wieś, Pszów, Radlin, Radzionków, Rybnik, Rydułtowy, Skrzyszów, Świerklany, Wodzisław, Żory.

(więcej…)

Czytaj więcej

27.08.2016 XXIV Dni Rydułtów

Sobota 27 sierpnia odbył się kolejny rajd Burmistrza Miasta Rydułtowy zorganizowany na XXIV Dni Rydułtów. Start odbył się tradycyjnie spod Izby Pamięci KWK Rydułtowy, gdzie przed wyjazdem komandor Marek przywitał przybyłych rowerzystów i omówił trasę przejazdu. Rajd na całej trasie obfitował  w liczne atrakcje takie jak:

– zwiedzanie Izby Pamięci KWK Rydułtowy

– zwiedzanie Stacji Ratownictwa Górniczego KWK Rydułtowy,

– zwiedzanie zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu

– wejście na wieże ciśnień w Niewiadomi

Po przejechaniu 15 km dotarliśmy na stadion w Rydułtowach, gdzie była meta rajd. Na miejscu odbyła się konkurencja rajdowa: rzucanie oponami rowerowymi na tyczki – zwycięzcą zostały wręczone medale i upominki. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbasą z grila i napojami. (więcej…)

Czytaj więcej