1.01.2021 XXII Rajd Noworoczny

To już po raz 22 spotykamy się w nowy rok na starcie rajdu Noworocznego .Mimo trudnej sytuacji pandemii znalazło się jednak paru chętnych by w sam Nowy Rok przejechać się rowerem. Parę minut po 13-tej wyruszyliśmy. Po przyjechaniu symbolicznej trasy dotarliśmy na posesję komandora Beaty .Powitanie rozpoczęliśmy życzeniami oraz symboliczną lampką szampana. Następnie nasz przewodniczący wręczył zaległe odznaki turystyczne. Beata poczęstowała nas pyszną grochówką a dalej to już omawianie planowanych wycieczek o ile sytuacja na to pozwoli i miło spędzony czas. Po południu zagorzali kolarze rozjechali się do swoich domów. Dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam serdecznie już za rok. Tekst. Marek K

Czytaj więcej

Zmiana weryfikatora

W związku z pogorszeniem stanu zdrowia kolegi Jerzego weryfikacje odznak: 1.Św. Barbary, 2.Śladami Ofiar Górniczego Stanu, 3.Patronackie Kolonie i Osiedla Robotnicze Śląska przejmuje kolega Jacek Antonowicz. Odznakę Szlakiem Ewakuacji KL Auschwitz będzie weryfikował kolega Konstancjusz Mojżysz.

Dane adresowe nowych weryfikatorów

Antonowicz Jacek 44-273 Rybnik ul. Niewiadomska 56

Mojżysz Konstancjusz 44-352 Czyżowice ul. Nowa 25

Czytaj więcej

10.10.2020 XXXIII Rajd Zakończenie sezonu “Sokoła”

W sobotę 10 października przy dosyć pięknej pogodzie przed godziną 13 zaczęli zjeżdżać uczestnicy 33 zakończenia sezonu “Sokoła”. Na miejscu z tyłu “Górniczej Strzechy” przeprowadziliśmy trzy konkursy rajdowe z nagrodami dla najlepszej trójki. W konkursie rzutu oponami najlepszymi okazali się: 1.Adolf G., 2.Grzegorz K., 3.Marek K. Konkurs rzutu byle czym wygrała Beata K., drugi był Jerzy G. a trzeci Jacek A. Natomiast trzeci konkurs rzutu do kosza rozegrany został w dwóch kategoriach: dzieci 1.Oliwier G., 2.Patryk P., 3.Karina G., 4.Jakub O., oraz pozostali 1.Beata K., 2.Grzegorz K., 3.Jerzy G. Patronem honorowym i sponsorem wszystkich nagród był Związek Zawodowy “Kadra” Kadry Zarządzającej i Wykonawczej przy PGG. Tradycyjnie na rajdzie odbyło się głosowanie na “Imprezę roku” przygotowane przez Darka i Łukasza. Wyniki poznamy na zebraniu podsumowującym sezon 2020. Przy ognisku podczas pieczenia kiełbasy była okazja do wspominania minionego roku i snucia planów na następny. Z wiadomych względów rok miniony był wyjątkowy, a przyszły może być podobny. Miejmy jednak nadzieję że będzie dużo lepszy. Dziękuję wszystkim za udział i pomoc w organizacji rajdu.

Czytaj więcej