1.01.2023 XXIV Rajd Noworoczny

To już po raz dwudziesty czwarty spotykamy się w Nowy Rok by o godz 13 -tej  wyruszyć na rowerach w kilkukilometrową wycieczkę. Na starcie w Radlinie przybyło 22 uczestników.Po przyjeździe do Pszowa zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na tle bazyliki później. wyruszyliśmy do Rydułtów i na rynku zrobiliśmy ponownie zdjęcie na tle kościoła pw. Św.Jerzego. Z Rydułtów pojechaliśmy do Krzyżkowic na metę rajdu. Komandor Beata przywitała całą grupę lampką szampana.życząc dużo zdrowia oraz bezwypadkowych wycieczek rowerowych w 2023roku.. Dalej to już poczęstunek ciastem oraz pyszną grochówką. .późnym popołudniem uczestnicy rajdu rozjechali się do swoich domów. Pogoda jak na tę porę roku dopisała,było nawet 15 stopni powyżej zera. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszam również w przyszłym Roku.

Czytaj więcej

22.10.2022 IX Rajd Pamięci “Sokołów”

IX RAJD PAMIĘCI ,,SOKOŁÓW w tym roku miał aż trzy miejsca startowe: Wodzisław Śląski, Rydułtowy i Rybnik. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że coraz więcej naszych kolegów zmienia adres stałego zameldowania,wybierając za cel rajdów zwiedzanie niebiańskich szlaków rowerowych a co za tym idzie,przybywa nam miejsc odwiedzin ich doczesnego spoczynku.Pokonując trasy rajdu zapalamy znicze na cmentarzach w Wodzisławiu Śl., Jedłowniku, Radlinie II, Rydułtowach, Biertułtowach i Rybniku, po czym wszystkie grupy spotkają się w Radziejowie skąd udajemy się do Niedobczyc, gdzie ma miejsce zakończenie Rajdu.

Zdrożonych i nieco zziębniętych uczestników Rajdu, komandor zaprosił do ogrodu,, Jamajka” na odpoczynek i gorący poczęstunek serwowany przez kol. Anię.

Czytaj więcej

Zaproszenie

Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa (rowerowego) w Rajdzie na piwo i pizzę.

Rajd rozpoczyna się w niedzielę 23 października o godzinie 10:30 w Godowie.

Zbiórka przed Urzędem Gminy (ul. 1 Maja 53).

Pojedziemy żelaznym szlakiem do Karwiny.

Zrobimy kółko długości ok. 32 km.

Gwarantuję dobrą zabawę

Krzysztof J.

Czytaj więcej

15.10.2022 XXXV Zakończenie sezonu “Sokoła”

Niestety nadszedł ten dzień że czas zrobić zakończenie sezonu “Sokoła”. Od godziny 12.30 zaczęli zjeżdżać na metę za Górniczą Strzechę pierwsi uczestnicy. Już po godzinie 13 ruszyły trzy konkursy rajdowe. O zwycięstwie i zdobyciu głównej nagrody – licznika rowerowego decydowały miejsca zajęte w poszczególnych konkursach. Po zliczeniu wyników najlepszym okazał się Hilary G. na drugim i trzecim uplasowali się Grzegorz K. i Edward Ch. W trakcie konkursów rozpalono ognisko i można było upiec kiełbasę, którą każdy otrzymał w ramach wpisowego. Dzięki solenizantowi Jarkowi T. mogliśmy skonsumować słodki i płynny poczęstunek urodzinowy. Tradycyjnie w czasie trwania rajdu każdy z uprawnionych mógł oddać głos na imprezę roku. Jeszcze tylko posprzątać i możemy wracać do domów.

Czytaj więcej

9.10.2022 Chudów

Nadszedł czas na kończenie sezonu 2022 i udajemy się przez Rybnik, Knurów i Gierałtowice do Chudowa pod ruiny zamku na tradycyjne zakończenie sezonu Huzy Gliwice. Wspaniała słoneczna aura sprawiła że dotarło nas na miejsce aż 29 osób i co prawda tylko o jedną osobę, ale zdobyliśmy puchar dla najliczniejszej drużyny rajdowej. Jeszcze tylko w starym miejscu na tle ruin zamku zdjęcie i mogliśmy udać się w drogę powrotną do domów.

Czytaj więcej