1.01.2022 XXIII RAJD NOWOROCZNY

To już po raz dwudziesty trzeci spotykamy się w Nowy Rok by o godz 13 -tej  wyruszyć na rowerach w kilkunasto kilometrową wycieczka. Na start w Radlinie przybyło 20 uczestników. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia wyruszyliśmy do Rydułtów i na rynku zrobiliśmy ponownie zdjęcie na tle kościoła pw. Św. Jerzego. Z Rydułtów pojechaliśmy do Krzyżkowic na metę rajdu. Komandor Beata przywitała całą grupę lampką szampan. Dalej to już poczęstunek ciastem oraz pyszną grochówką. Późnym popołudniem uczestnicy rajdu rozjechali się do swoich domów. Pogoda jak na tę porę roku dopisała, było nawet 10 stopni powyżej zera, pochmurnie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszam również w przyszłym Roku.

Czytaj więcej

28.10.2021 Jesienna wycieczka

Ostatnie dni października obdarowały nas cudowną słoneczną pogodą, więc chętnych na wycieczki rowerowe w kolorowej jesiennej scenerii długo szukać nie trzeba. Dziś wystartowaliśmy spod Rybnickiego Muzeum kierując się na północ. Pierwszy przystanek Paruszowiec tężnia solankowa, kilkanaście minut inhalacji i ruszamy najpierw zielonym do Gotartowic a następnie czarnym szlakiem rowerowym przez Kłokocin, Boguszowice-Osiedle do Boguszowic Starych, następnie przez Jankowice Rybnickie niebieskim i Radziejów czarnym szlakiem ,,lądujemy” na Jamajce w Niedobczycach, gdzie komandor serwuje pieczonego pstrąga z ziołami. Dziękuję uczestnikom za przejechane wspólnie równo 30 km. i wiele wrażeń.

Czytaj więcej

23.10.2021 Rajd Pamięci

Piękna jesienna słoneczna pogoda zachęciła do uczestnictwa

w VIII Rajdzie Pamięci ,,Sokołów” dwunastu rowerzystów.

Odwiedziliśmy siedem cmentarzy i zapaliliśmy znicze

na dwunastu miejscach spoczynku naszych kolegów,

przy każdym krótka modlitwa i wspomnienie wspólnie

spędzonych chwil.

Po zakończeniu rajdu komandor zaprosił uczestników

na gorący poczęstunek. Serdeczne podziękowania za udział w tym wyjątkowym rajdzie.

Czytaj więcej

16.10.2021 XXXIV Zakończenie sezonu

Po raz pierwszy w naszej historii 34 Zakończenie Sezonu “Sokoła” odbyło się tydzień po Chudowie. Pogoda dopisała więc nie dziwi że na mecie przy Górniczej Strzesze zebrało się ponad 40 turystów. Na miejscu rozegraliśmy konkursy rajdowe: żółwia jazda i konkursy sprawnościowe. Dla każdego uczestnika był znaczek button, kiełbaska do upieczenia na rozpalonym ognisku i dla najlepszej trójki w konkursach nagrody w postaci osprzętu rowerowego. Był czas na tegoroczne wspomnienia i snucie planów na rok następny. Dziękuję wszystkim za udział oraz za pomoc w organizacji.

Czytaj więcej

10.10.2021 Chudów

W niedzielny poranek przy zaledwie 3 stopniach na plusie ruszyliśmy przez Rybnik, Kamień i Knurów do Chudowa na zakończenie sezonu klubu Huzy Gliwice. Na miejsce dotarliśmy trochę po 11 i było już dużo cieplej. Zgłosiliśmy się do organizatorów i mimo braku wpisowego każdy uczestnik otrzymał znaczek button i oczywiście pieczątkę rajdową. Przed wyruszeniem w drogę powrotną sprawdziliśmy jeszcze klasyfikację konkursu na najliczniejszą drużynę rajdową i okazało się że ją wygraliśmy. Odłożyliśmy więc powrót czekając na wręczenie pucharu. W rajdzie uczestniczyło 19 sokołów a do przejechania mieliśmy 76 km.

Czytaj więcej