13.06.2021 Dariusz Krause zaprasza

Bieg dookoła Radlina 2021

termin: 13.06.2021

start: w niedziele o 13:13

miejsce startu: plac olimpijczyków

zapisy od 12:00 do 12:50

trasa rowerowa: 16 km dookoła Radlina

warunki uczestnictwa:

1. każdy kto wpisze się na listę startową, która jest jednocześnie zgodą akceptującą regulamin

2. Regulamin jest dostępny na stronie wydarzenia

3. Każdy startuje na własną odpowiedzialność

4. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego

5. Wycieczka ma charakter towarzyski

6. Każdy na mecie otrzyma medal za ukończenie V BdR 2021

link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/171210074888683

Czytaj więcej

Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej w Krasiczynie

W sobotę 29 maja o godzinie 4-tej wyruszyliśmy samochodem na Zlot Przodowników do Krasiczyna. Po rozpakowaniu rowerów wyruszyliśmy w trasę zwiedzając te wspaniałe miasto z licznymi fortami. W drodze do jednego z fortu o nazwie Fort X Zagrodnia spotkaliśmy grupę KN Przemyśl SKI których serdecznie pozdrawiamy. Po zwiedzeniu fortu i wielu innych miejsc dotarliśmy do biura zlotu w Krasiczynie gdzie spotkaliśmy się z naszą drugą grupą kolegów z naszego klubu . Póżnym popołudniem dotarliśmy na nocleg do Przemyśla. Niedziela to już otwarcie zlotu i zwiedzanie Przemyśla. Poniedziałek ruszyliśmy przez Fredropol do Kalwarii Pacławskiej a potem przez Rybotycze -Bircza-Krasiczyn do Przemyśla by spakować rowery i wrócić do domu. W trzy dni przejechaliśmy na rowerach ok.280 km. Pozdrawiam wszystkich uczestników zlotu, a w szczególności Jacka , Antka , Tadka , Mirki i Zbyszka.

Otwarcie zlotu
Fort XIII San Rideau
Zamek Krasiczyn
Most na Sanie
Fort X Zagrodnia

Czytaj więcej

KOMUNIKAT

W DNIU 18 CZERWIEC 2021 ROKU (PIĄTEK) O GODZINIE 18.00 W RYDUŁTOWSKIM CENTRUM KULTURY “FENIKS” PRZY UL. STRZELCÓW BYTOMSKICH ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE PODSUMOWUJĄCE SEZON 2020

Dwa dni wcześniej 16.06 o godz. 16.00 będzie zwykłe zebranie w stałym miejscu w Radlinie za urzędem miasta.

Czytaj więcej

1-7.05.2021 Wiślana Trasa Rowerowa

W dniach 1-7 maja “Sokoły” ruszyły na pierwszą część “Wiślanej trasy rowerowej”. Przy trudnej pogodzie – deszcz, wiatr, zimno – przebyliśmy ok 770 km zwiedzając wiele wspaniałych miejsc nad Wisłą.

1 dzień – 141 km – Pszczyna, Oświęcim, Zator, Skawina i niestety początek w deszczu

Dzień 2 – 120 km, Skawina, Kraków, Niepołomice, Opatowiec i nocleg Wietrzychowice i deszcz i wiatr …

3 dzień – 132 km – Wietrzychowice, Nowy Korczyn, Szczucin, Pacanów, Szydłów, Połaniec …. wiatr

4 dzień 118 km – Połaniec, Baranów Sandomierski, Sandomierz, Zawichost, Annopol, Józefów nad Wisłą … wreszcie pogoda

5 dzień 124 km – Józefów nad Wisłą, Solec nad Wisłą, Janowiec, Puławy, Dęblin, Kozienice … i wiatr

6 dzień 115 km – Kozienice, Czersk, Konstancin-Jeziorna, Wilanów – dotarliśmy do stolicy
7 dzień -ok 20 km- zwiedzanie stolicy – powrót pociągiem do domu Serdeczne podziękowania uczestnikom wyjazdu m.in .Piotrowi ,Michałowi ,Markowi, Krzyśkowi a także Bogdanowi za przyjęcie nas w Otwocku na noclegu.

Niepołomice
W oczekiwaniu na prom
Janowiec
Czersk
Opatkowice

Czytaj więcej

9.05.2021 Modzurów-Krowiarki

9.05.2021 w naszym ulubionym miejscu startów, zjawiło się 8 uczestników. Pogoda wyjątkowo dopisała i zachęcała do dłuższej przejażdżki. Nie tracąc więc czasu szybko ruszyliśmy śladami Zamków i Pałaców. Na początek skierowaliśmy się w stronę Krzyżanowic i pod dojechaniu na miejsce zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, rozstaliśmy się z Bogdanem i ruszyliśmy na dalszą drogę. W Tworkowie dołączył do następny uczestnik i znów liczba startowa uczestników się wyrównała. Bardzo ładna pogoda sprzyjała podziwianiu pięknych opolskich krajobrazów. W dobrych humorach docieramy do pierwszego celu naszej wyprawy pałacu w Krowiarkach, niestety okazuje się, że w dniu dzisiejszym nie ma możliwości dostania się na teren pałacu i zwiedzenia go, ale udaje się nam popodziwiać ten piękny remontowany pałac z okolic ogrodzenia oraz pięknego stawu. Ruszam w dalszą trasę i okazuje się że podczas podróży do Jastrzębia spotykanym uczestników 3 Głubczyckiego Rajdu Samochodowego. W Jastrzębiu podziwiamy piękny pałac z początku XX w., niestety znów z okolic ogrodzenia, gdyż jest to prywatny teren z brakiem możliwości wejścia na jego teren. Następnie dojeżdżamy do drugiego celu naszej wypraw, czyli pałacu w Modzurowie, gdzie nie tylko nie udaje się nam dostać na teren obiektu, ale nawet popodziwiać z daleka, mimo bardzo pomocnych mieszkańców. Po krótkiej przerwie ruszamy w kierunku przeprawy promowej w Grzegorzowicach. Po drodze rozstajemy się z Andrzejem i udaje się nam w końcu trafić na obiekt w pełni dostępny do zwiedzania. Są nim ruiny pałacu w Łubowicach. Po krótkiej sesji zdjęciowej udajemy się na przeprawę promowe, na miejscu jednak okazuje się, że prom nie działa ze względu na zbyt szybki nurt rzeki 😊. Zmieniamy kierunek i ruszamy do Raciborza walcząc w większości z dość silnym wiatrem. Po dotarciu na Dębicz kończymy nasz rajd i udajemy się w dobrych humorach do domów.Dziękuje wszystkim za wspólną jazdę i piękną przygodę.

Czytaj więcej

8.05.2021 VIII Rajd Kwitnące Sady i Ogrody

W dniu 8.05.2021 w miejscu stałego miejsca startu rajdów w Radlinie pojawiło się 20 osób gotowych na udział w VII Rajdzie „Kwitnące Sady i Ogrody”. Po krótkim przywitaniu i uformowaniu dwóch grup ruszyliśmy na trasę naszego rajdu. Najpierw skierowaliśmy się ulicą Korfantego do ulicy Wrzosowej i dalej w kierunku Wodzisławia Śl., gdzie najpierw czekał nas pierwszy wymagający podjazd na ul. Kokoszyckiej, który wszyscy pokonali bardzo dzielnie, następie pojechaliśmy przez Jedłownik wieś, gdzie mogliśmy podziwiać Szkółkę Krzewów ozdobnych Kotyczka. Dalej kierując się ul. Rogowską pokonaliśmy następny wymagający odcinek rajdu. Po dojechaniu do ul. Wodzisławskiej skierowaliśmy się już do celu naszego rajdu, Rodzinnego Parku Rozrywki “Trzy Wzgórza”, przez wodzisławski rynek.

Będąc na mecie rajdu każdy z uczestników upiekł i zjadł kiełbaskę oraz wziął udział w sesji zdjęciowej.

Dziękuje wszystkim za wspólną jazdę i mile spędzony czas. Do zobaczenia na kolejnych rajdach.

Czytaj więcej