Zmiany dotyczące najbliższych wycieczek

  • 29 sierpnia Rajd Powiatowy się nie odbędzie ale chętnych na przejażdżkę zapraszamy – o godzinie 9.00 wyjedziemy na wycieczkę do Baszty w Wodzisławiu Śląskim.
  • 2 września, o godzinie 12.00 z Radlina będzie wyjazd na ślub naszego klubowego kolegi, Bartosza, który odbędzie się w kościele św. Jerzego w Rydułtowach o 13.00.
  • 4 września XXV Rajd Maraton Sokoła będzie mieć miejsce przy OSP Niewiadom obok zabytkowej kopalni Ignacy. Godziny wyjazdów na trasy pozostają bez zmian: na 100 km o 7.00, na 50 km o 9.00 i na 20 km o 10.00

Czytaj więcej

Aktualizacje

Zaktualizowane zostały wykazy na podstronie Komisji Turystyki Kolarskiej:

Najaktywniejszego Przodownika (także wszechczasów), Puchar Burmistrza Miasta Radlina (także Wszechczasów), Impreza Roku, Zdobywcy najpopularniejszych odznak, Nasi na zlotach.

Pojawiły się też wykazy odznak zdobytych w 2020 roku (i kolarskich i krajoznawczych).

Czytaj więcej

8.08.2020 Orlova – Karvina Doly

Dzisiejsza wycieczka wiodła po terenach ściśle związanych z górnictwem w Okręgu Karvińskim. W dzielnicy Karvina Doly, na terenie której kilkadziesiąt lat temu znajdowało się kilkunastotysięczne miasto, obecnie pozostał jedynie kościół przechylony w wyniku szkód górniczych (które były przyczyna wysiedlenia mieszkańców z okolicy) oraz cmentarz.

Orlova i Karvina DolyNa cmentarzu odwiedziliśmy liczne miejsca związane z górniczymi katastrofami, w tym chyba z największa na tych ziemiach, w której zginęło ponad 200 osób. Podobne miejsca pamięci zwiedziliśmy też w Orlovej. Pomimo upału, plan wycieczki został zrealizowany niemal w całości. Dziękuję uczestnikom za udział w wycieczce.

Czytaj więcej

Planowana wycieczka 8.08 do Orlovej

Przed wyjazdem na trasę w ramach zadania doraźnego “zaliczymy” Oddział PTTK w Wodzisławiu Śląskim.

W trakcie samej wycieczki do Czech zainteresowane osoby będą mogły zwiedzać obiekty na odznakę “Śladami ofiar górniczego stanu” w Czechach. Zgodnie z regulaminem, na najwyższy, honorowy stopień odznaki należy zdobyć co najmniej 20 punktów za granicami kraju. Jeżeli wszystko w czasie wycieczki pójdzie zgodnie z planem, to będzie można zdobyć nawet 51 punktów na odznakę na terenie Czech. Będą to obiekty w Orlovej oraz Karvina Doly – należy pamiętać, że w tym miejscu w 1894 w ogromnej katastrofie górniczej zginęło aż 235 osób.

Czytaj więcej