Komisja rewizyjna

KOMISJA REWIZYJNA

SKŁAD KOMISJI REWIZYJNEJ WYBRANEJ PRZEZ ZJAZD SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZY ODDZIAŁU PTTK W RADLINIE W DNIU 28.05.2022:

Prezes Słanina Piotr Wiceprezes Mleczko Wojciech Sekretarz Krause Dariusz

2013rewizyjna

Skład Komisji w latach (2009-2022). Od lewej: Dariusz Krause (sekretarz), Piotr Słanina (prezes), Łukasz Malcharczyk (wiceprezes)

W pierwszej kadencji (2005-2009) do komisji należeli Piotr Słanina (prezes), Łukasz Malcharczyk (wiceprezes) i Sławomir Gac (sekretarz)

18 październik 2008
Spotkanie Prezesa Głównej Komisji Rewizyjnej PTTK z Prezesami Komisji Rewizyjnych Oddziałów PTTK Woj. Śląskiego

W dniach 17 – 19.10.2008r. w Hotelu PTTK w Pszczynie odbyło się zebranie wyjazdowe Głównej Komisji Rewizyjnej PTTK, Tadeuszem Sobieszkiem, połączone ze spotkaniem z Prezesami Komisji Rewizyjnych Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego Warto zwrócić uwagę na fakt, że większość wojewódzkich oddziałów była reprezentowana na tym spotkaniu.
Najpierw gospodarz spotkania przedstawił działalność oddziału PTTK w Pszczynie. Jest to oddział znacznie większy od radlińskiego, prowadzący własną działalność gospodarczą. Między innymi jest prowadzony hotel PTTK oraz ośrodek żeglarski, jedyny na Zbiorniku Goczałkowickim. Oddział zatrudnia aż dwunastu pracowników!
Potem głos zabrał Tadeusz Sobieszko, Prezes Głównej Komisji Rewizyjnej PTTK. Najpierw przedstawił ogólną sytuację w PTTK; m. in. jest to największa pozarządowa organizacja w Polsce, liczy obecnie około 74.000 członków w 331 oddziałach, ma stuprocentowe uziały w sześciu spółkach i posiada dwieście nieruchoności. Następnie pan Tadeusz opisał aktualne dokonania i problemy związane z działalnością PTTK.
Potem przedstawił sposoby, w jakie komisje rewizyjne powinny prowadzić swoją działalność. Mottem komisji rewizyjnych powinny być słowa rzetelność, gospodarność, efektywność.
Następnie zebrani członkowie komisji rewizyjnych przedstawiali w skrócie swoją działalność oraz działalność ich macierzystych oddziałów. Na koniec miała miejsce ogólna dyskusja dotycząca różnych zagadnień związanych z działalnością komisji rewizyjnych.
Zebranie zorganizowane zostało przez oddział PTTK w Pszczynie; wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział we wspólnym obiedzie.

tekst: Piotr Słanina