1.01.2017 XVIII RAJD NOWOROCZNY

To już XVIII edycja Rajdu Noworocznego, która w “SOKOŁACH” stała się już tradycją. Tym razem pogoda dopisała – piękne słonko, czyste niebo, lecz mroźno i wietrznie. Na starcie zebrała się spora grupa, by wziąć udział w rajdzie. Po godzinie 13-stej komandor przywitał przybyłych i zaprosił do wspólnej jazdy ulicami Radlina. Po przejechaniu trasy dojechaliśmy na metę rajdu, gdzie uczestnicy spędzili miło czas w ciepłych pomieszczeniach Regionalnej Izby Komandora. Na miejscu były oczywiście ciepłe napoje, ciasto, chleb ze smalcem i ogórkiem, dużo serdeczności i życzeń na nowy rok rowerowy. Na koniec komandor dziękował przybyłym za udział i zaprosił na przyszłoroczny rajd.

Komandor rajdu: Kazimierz Menżyk; foto: Sławomir Gac (więcej…)

Czytaj więcej

8.10.2016 II rajd SKARBNIKA

W sobotę 8.10.2016 zebraliśmy się na starcie II rajdu SKARBNIKA. Parę minut po dziesiątej ruszyliśmy na trasę. Nniestety po przejechaniu paru kilometrów zaczęło padać i w deszczu dojechaliśmy na metę rajdu. Tam podane zostały gorące napoje. Potem były konkurencja rajdowe, po których rozegraniu komandor wręczył najlepszym pamiątkowe statuetki. I tak na pierwszym miejscu uklasyfikował sę: Bogan Tytko, na drugim: Michał Lorek, a na trzecim: Alfred Mazur. Potem było ognisko, ciasto i kiełbaski. Tym razem pogoda nie dopisała, ale i tak było fajnie. Następny rajd skarbnika już za rok, myślę że pogoda dopisze.

Tekst: Marek Krzemień

(więcej…)

Czytaj więcej

17.09.2016 XII rajd “DO KOTŁA”

Na starcie XII rajdu „DO KOTŁA” zebrała się spora grupa rowerzystów. Po wybiciu godziny 9,00 ruszyliśmy . Trasa przebiegła całkiem spokojnie, choć trochę nas skropił deszcz. Na mecie było już rozpalone ognisko z przygotowanym zastawionym stołem (ciasto, kawa, napoje) Następnie rozegrana została konkurencja rajdowa polegająca na rzucaniu małymi kółkami na szyjki butelek. Po ciężkiej rywalizacji z dogrywkami zwycięzcy  zostali udekorowani medalami : pierwsze miejsce Jerzy Garbas, na drugim miejscu Kazik Mężyk, a na trzecim Maria Lazar. Potem każdy z uczestników upiekł sobie kiełbasę na ognisku. I tak zakończył się rajdzik. XIII edycja już za rok – ZAPRASZAM

(więcej…)

Czytaj więcej

27.08.2016 XXIV Dni Rydułtów

Sobota 27 sierpnia odbył się kolejny rajd Burmistrza Miasta Rydułtowy zorganizowany na XXIV Dni Rydułtów. Start odbył się tradycyjnie spod Izby Pamięci KWK Rydułtowy, gdzie przed wyjazdem komandor Marek przywitał przybyłych rowerzystów i omówił trasę przejazdu. Rajd na całej trasie obfitował  w liczne atrakcje takie jak:

– zwiedzanie Izby Pamięci KWK Rydułtowy

– zwiedzanie Stacji Ratownictwa Górniczego KWK Rydułtowy,

– zwiedzanie zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu

– wejście na wieże ciśnień w Niewiadomi

Po przejechaniu 15 km dotarliśmy na stadion w Rydułtowach, gdzie była meta rajd. Na miejscu odbyła się konkurencja rajdowa: rzucanie oponami rowerowymi na tyczki – zwycięzcą zostały wręczone medale i upominki. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbasą z grila i napojami. (więcej…)

Czytaj więcej

30.07.2016 III rajd “Śladami Ofiar Górniczego Stanu” Knurów-Dębieńsko

W sobotni poranek 15-tu rowerzystów – członków Komisji Turystyki Kolarskiej SOKÓŁ oddziału PTTK Radlin uczestniczyło w 3-cim już tego roku rajdzie odwiedzając głównie miejsca pamięci ofiar górniczego stanu a ponadto wiele miejsc związanych ze św. Barbarą, z pomnikami przyrody i innymi obiektami. Trasa o długości 68 km prowadziła z Nieborowic (k. Gliwic) przez Krywałd, Dębieńsko, Czerwionkę, Ornontowice, Gierałtowice, Knurów, Gliwice Sośnicę, Gliwice Centrum i Żernicę do Nieborowic.

(więcej…)

Czytaj więcej